Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 16.05.2022

25-letni mieszkaniec Polic nie uniknie odpowiedzialności po tym jak został zatrzymany przez funkcjonariusza z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i policjantów z Komendy Powiatowej w Policach. Mężczyzna był poszukiwany za posiadanie narkotyków i posiadał je przy sobie. Policzanin trafił już za kratki dzięki czujności funkcjonariuszy będących w czasie wolnym od służby.

Każdego dnia policjanci wykonują czynności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a ich rolą jest między innymi zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W służbie czy po służbie, zawsze rzetelnie i profesjonalnie wykonują swoje czynności.

Niezwykłą spostrzegawczością wykazał się policjant z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie oraz dwoje policjantów z Komendy Powiatowej w Policach, którzy minionej soboty w godzinach popołudniowych w czasie wolnym od służby, zwrócili uwagę na rowerzystę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej.

Mężczyzna widząc zainteresowanie swoją osobą zaczął uciekać na rowerze. Dzięki szybkiej reakcji i wspólnym działaniom funkcjonariuszy z obydwu komend, 25-latek został zatrzymany. Policzanin nie mógł się z tym pogodzić i stawiał opór, jednak dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji i użyciu chwytów obezwładniających, policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. Ponadto przy mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli zabronione środki odurzające.

Teraz najbliższy rok 25-latek spędzi w odosobnieniu, a za posiadane narkotyki odpowie przed sądem.

(KWP w Szczecinie/ mw)

Powrót na górę strony