Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli i chcieli znaleźne

Data publikacji 02.06.2008

Policjanci z Wołomina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież telefonu komórkowego i kluczyków do samochodu. Wcześniej przedmioty te najprawdopodniej ukradli klientowi jednej z podwarszawskich dyskotek. 26- letni Andrzej Z. i 22- letni Tomasz M. z telefonu pokrzywdzonego zadzwonili do jego żony. Zaproponowali zwrot rzeczy żądając tzw. „znaleźnego”. Teraz odpowiedzą za kradzież i usiłowanie wymuszenia pieniędzy.

Rano do komendy w Wołominie zgłosiła się kobieta, informując, że jej mężowi skradziono telefon komórkowy i kluczyki do samochodu, gdy bawił się w jednej z podwarszawskich dyskotek. Jak poinformowała policjantów z telefonu komórkowego męża zadzwonił do niej nieznany mężczyzna informując, że znalazł telefon oraz kluczyki do samochodu. Stwierdził, że bardzo chętnie je odda, ale w zamian za „znaleźne”. Kobieta bardzo się zdziwiła, gdyż właśnie wracała z małżonkiem, który wcześniej bawił się w jednej z podwarszawskich dyskotek. Sprawdziła jego ubranie i faktycznie brakowało kluczyków do jego samochodu oraz telefonu. O fakcie tym natychmiast poinformowała policjantów wołomińskiej komendy.

Już w komendzie podczas relacjonowania całego zajścia kobieta otrzymała sms-a z telefonu męża z pytaniem o miejsce, gdzie właśnie przebywa. Policjanci postanowili zorganizować zasadzkę i zatrzymać sprawcę. Razem z kobietą pojechali we wskazane przez posiadacza telefonu miejsce. Zauważyli tam dwóch młodych mężczyzn siedzących na ławce i postanowili ich obserwować. Gdy kobieta zadzwoniła na telefon męża, jeden z siedzących mężczyzn odebrał telefon i zaczął rozmawiać. W pewnej chwili mężczyźni wstali z ławki i podeszli do jej samochodu. W tym momencie policjanci zatrzymali obu mężczyzn.

26–letni Andrzej Z. miał przy sobie skradziony telefon komórkowy, a 22–letni Tomasz M. - kluczyki do samochodu. Rzeczy te należały do pokrzywdzonego mężczyzny. Zatrzymani odpowiedzą teraz za kradzież i usiłowanie wymuszenia pieniędzy.
Powrót na górę strony