Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zielonogórski policjant Sportowym Działaczem Roku

Aspirant sztabowy Maciej Chalecki, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji zielonogórskiej komendy z rąk Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego otrzymał wyróżnienie „Sportowy Działacz Roku” za swoją społeczną pracę w Zielonogórskim Klubie Speedrowerowym.

Aspirant sztabowy Maciej Chalecki w miniony piątek (13 maja) z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odebrał wyróżnienie dla „Sportowego Działacza Roku” podczas gali wręczenia nagród i wyróżnień sportowych Miasta Zielona Góra za rok 2021, która odbyła się w Zielonogórskiej Palmiarni.

Aspirant  Chalecki włączył się w społeczną pracę na rzecz Zielonogórskiego Klubu Speedrowerowego trzy lata temu, kiedy jego syn Błażej rozpoczął treningi szybkiej jazdy rowerowej. Maciej Chalecki służy klubowi pomocą organizacyjną w treningach oraz wyjazdach na zawody, a także naprawia sprzęt i rowery. To właśnie Zielonogórski Klub Speedrowerowy docenił jego zaangażowanie i zgłosił do prezydenckiego wyróżnienia.

Swoją przygodę ze sportem aspirant sztabowy Maciej Chalecki rozpoczął w młodości. Przez wiele lat trenował strzelectwo zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów w karabinie sportowym. Maciej Chalecki służy w policyjnych szeregach od 2002 roku. Od początku swojej służby był wyróżniającym się i lubianym dzielnicowym, później kierownikiem rewiru dzielnicowych w I Komisariacie Policji, a od 2021 roku jest zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze 

  • Policjant na tle logo zielonogórskiej komendy
  • Nagrodzony policjant podczas gali
  • Statuetka za zwycięstwo w plebiscycie "Sportowy Działacz Roku"
  • Nagrodzony policjant wraz z władzami miasta Zielona Góra
Powrót na górę strony