Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kontrole i ich efekty podczas akcji "Bezpieczeństwo na DK-17"

Data publikacji 16.05.2022

Blisko 270 kontroli drogowych przeprowadzili policjanci z drogówki podczas piątkowej akcji pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze krajowej numer 17". Policjanci reagowali na zachowania tych kierujących, którzy łamali przepisy drogowe, ujawniając łącznie ponad 250 wykroczeń. Blisko 230 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

 

Film Nagranie z policyjnego drona.

Opis filmu: Nagranie z policyjnego drona.

Pobierz plik Nagranie z policyjnego drona. (format mp4 - rozmiar 22.56 MB)

Deskrypcja filmu nagranie z policyjnego drona.

Policyjne działania miały miejsce na terenie czterech powiatów, przez które biegnie odcinek drogi krajowej numer 17 relacji Piaski - Hrebenne. Na drogi powiatów świdnickiego, krasnostawskiego, zamojskiego i tomaszowskiego wyjechały zarówno oznakowane radiowozy jak również nieoznakowane wyposażone w videorejestratory. Podczas działań policjanci wykorzystywali także drona, dzięki któremu mogli nawet z powietrza eliminować z ruchu piratów drogowych.

Głównym celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych oraz ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy.

Mundurowi zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości jazdy oraz inne wykroczenia drogowe - w szczególności nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów, czy jazda pod wpływem alkoholu.

Kard z filmu nagranego przez drona na którym widzimy jak auto osobowe wyprzedza motocykl w miejscu nie dozwolonym.Kard z filmu nagranego przez drona na którym widzimy jak auto osobowe wyprzedza motocykl w miejscu nie dozwolonym.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci przeprowadzili blisko 270 kontroli drogowych, ujawniając łącznie ponad 250 wykroczeń. Prawie 230 wykroczeń dotyczyło przekroczenia przez kierujących dopuszczalnej prędkości, 13 – nieprawidłowego wyprzedzania, 2 – nieprawidłowego zachowania wobec pieszych. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych oraz 1 uprawnienie do kierowania pojazdem.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ponadto prędkość niedostosowana do obowiązujących przepisów oraz panujących warunków ruchu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Apelujemy więc do kierujących o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Nagranie audio Audiodeskrypcja nagranie z policyjnego drona.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja nagranie z policyjnego drona.mp3 (format mp3 - rozmiar 749.7 KB)

Powrót na górę strony