Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta na wolnym

Data publikacji 16.05.2022

Policjant w czasie wolnym od służby jadąc drogą krajową zmuszony był do zjechania na pobocze, po tym jak inny kierujący o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia. Funkcjonariusz zawrócił i pojechał za kierującym renault. Okazało się, że prowadzący auto był nietrzeźwy. To nie jedyny przypadek nietrzeźwego kierującego podczas weekendu. Dzięki prawidłowej obywatelskiej postawie wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca.

W niedzielę, 15.05.2022 r., świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od funkcjonariusza Policji pełniącego służbę w Rzeszowie, że w czasie wolnym zatrzymał kierowcę pojazdu marki Renault, który może być nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci, 30-letni kierujący pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu zmuszając zgłaszającego do zjechania na pobocze celem uniknięcia czołowego zderzenia. Następnie zgłaszający zawrócił i jechał za 30-latkiem. Gdy ten zatrzymał się w miejscowości Piaski, po tym jak poczuł od niego silną woń alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał patrol. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sprawą 30-latka zajmie się sąd.

Kolejne telefoniczne zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pojazdem przez nietrzeźwego wpłynęło do świdnickiej komendy Policji również w niedzielę. W Świdniku na ulicy Piaseckiej kierujący pojazdem marki Volkswagen jechał w sposób niepewny oraz nie trzymając prostego toru jazdy. Gdy kierowca zjechał na stację paliw – osoby jadące za nim podeszły do niego i gdy poczuły woń alkoholu od razu powiadomiły Policję. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdował się 40-letni obywatel Ukrainy, u którego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowany na policyjny parking.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej również czterech rowerzystów, którzy jechali po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był 36-letni mieszkaniec gminy Piaski, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony