Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okolicznościowe monety oraz dyplomy uznania w podziękowaniu za ochronę polskiej granicy

Data publikacji 16.05.2022

Szefowie służb biorących udział w ochronie wschodniej granicy naszego kraju, dziś z rąk wojewody lubelskiego odebrali okolicznościowe monety. Obecni na uroczystości funkcjonariusze otrzymali również dyplomy uznania. Wyróżnienia są symbolicznym podziękowaniem za dotychczasową służbę w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie. Garnizon lubelskiej Policji reprezentował komendant wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki.

Spoktanie w sali kolumnowej w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Okolicznościowa moneta „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, wprowadzona została do obiegu przez Narodowy Bank Polski 27 stycznia 2022 r.  Na rewersie monety znajdują się sylwetki funkcjonariuszy. Na awersie jest przedstawiony wizerunek polskiego słupa granicznego.

Zdjęcie przedstawia monety okolicznościowe z obu stron na których widać służby na granicy Polski.

Dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie monet oraz dyplomów uznania. Dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie Ilona Skibińska-Fabrowska i wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczyli monety szefom służb, które brały czynny i aktywny udział w ochronie wschodniej granicy.

Wojewoda Lubelski przemawia do zgromadzonych gości.

Żołnierze i funkcjonariusze tych formacji odebrali dyplomy uznania Wojewody Lubelskiego.  Wojewoda wyraził w ten sposób wdzięczność za ochronę polskiej granicy, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i kraju, profesjonalizm, rzetelność, odpowiedzialność  i skuteczność w wykonywaniu zadań.
- Gościmy dzisiaj te służby, które zapewniają nam spokojny sen, spokojne życie, normalne życie społeczno-gospodarcze w naszym kraju – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Wojewoda Lubelski na monitorze kamery dziennikarza.

Z kolei szef lubelskiego garnizonu Policji nadinspektor Artur Bielecki podziękował za współpracę podczas ochrony granicy Państwa. Podkreślił, że łącznie do działań w związku z sytuacją na białoruskiej granicy zostało skierowanych ponad 110 tysięcy funkcjonariuszy.

Nadinsp. Artur Bielecki przemawia do zgromadzonych gości.

Decyzją dyrektor NBP Oddziału Okręgowego w Lublinie okolicznościowe monety otrzymali również wojewoda lubelski Lech Sprawka i dyrektor Biura Wojewody Paweł Paszko.

Poseł Sylwester Tułajew przemawia do zgromadzonych gości.

Data spotkania nie była przypadkowa.16 maja to Święto Straży Granicznej. W tym roku mija 31 lat, od kiedy formacja rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienia są symbolicznym podziękowaniem za dotychczasową służbę w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie.

Zdjęcie grupowe na którym widać Wojewodę Lubelskiego, POSŁA Sylwestra Tułajewa, nadinsp. Artura Bieleckiego oraz wyróżnionych funkcjonariuszy.
 

Powrót na górę strony