Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże katalizatorów w rękach ostrołęckich policjantów

Data publikacji 18.05.2022

Policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli wycięty, jeszcze ciepły katalizator z podpiętą do niego linką holowniczą, elementy układów wydechowych i narzędzia służące do wycinania katalizatorów.

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odebrali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie Ostrołęki i powiatu. Od pierwszego zgłoszenia policjanci z ostrołęckiej komendy pracowali nad wytypowaniem i zatrzymaniem sprawców tych przestępstw. W miniony poniedziałek, 16.05.2022 r., funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego ustalili, że sprawcy mogą poruszać się skodą w rejonie Laskowiec. O godzinie 21:30 wytypowany przez policjantów pojazd został zatrzymany. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn: 23 i 26-latek. Obaj zachowywali się nerwowo i nie potrafili w racjonalny sposób wytłumaczyć celu swojego podróży. W pojeździe policjanci znaleźli wycięty, jeszcze ciepły katalizator, do którego była podpięta linka holownicza, szlifierkę kątową na akumulator, zestawy kluczy oraz rękawiczki.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Pojazd, którym się poruszali zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Przygotowany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwu mężczyznom zarzutów kradzieży. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Dwaj zatrzymani mężczyźni stojący przed policjantem
  • Katalizator samochodowy leżący w bagażniku
  • Narzędzia leżące w aucie
Powrót na górę strony