Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości blisko 80 tys. zł i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 18.05.2022

Funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. 36-latek ma na swoim koncie kradzieże, uszkodzenia mienia oraz posiadanie środków odurzających. Policjanci odzyskali już w tej sprawie mienie o wartości blisko 80 tys. zł. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźca patrolując teren gminy zatrzymali mężczyznę typowanego do uszkodzenia dwóch pojazdów. Podejrzany to 36- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W samochodzie użytkowanym przez sprawcę policjanci zabezpieczyli cztery plastikowe skrzynie z nowymi częściami samochodowymi. Funkcjonariusze szybko ustalili, że zabezpieczone mienie pochodzi z przestępstwa. Części samochodowe zostały skradzione dzień wcześniej z samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Łącznie policjanci odzyskali mienie o wartości blisko 80 tysięcy złotych.

Ponadto mundurowi podczas sprawdzania znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Dodatkowo policjanci udowodnili 36-latkowi dokonanie 3 uszkodzeń mienia poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej oraz przecięcia opon w dwóch pojazdach. Podejrzany usłyszał w sumie 5 zarzutów.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
sierż. Agnieszka Skoczypiec
tel. 600 266 990
Powrót na górę strony