Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki uratowały 52-letniego mężczyznę

Data publikacji 19.05.2022

Funkcjonariuszki z przecławskiego posterunku, uratowały 52-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Profesjonalna, a przede wszystkim szybka i zdecydowana reakcja policjantek, zapobiegła tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W środę, 18 maja 2022 r. po godzinie 8:00, dyżurny mieleckiej Policji pilnie skierował policyjne patrole do jednej z miejscowości w gminie Przecław. Z informacji uzyskanej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że mężczyzna chce się tam targnąć na swoje życie.

Kiedy funkcjonariuszki z Posterunku Policji w Przecławiu, dotarły na miejsce, mężczyzna nie wykazywał już funkcji życiowych. Liczyła się każda sekunda, dlatego policjantki natychmiast podjęły czynności ratunkowe. Do czasu przyjazdu zespołu karetki pogotowia, walczyły o życie mężczyzny.

Funkcjonariuszkom udało się przywrócić funkcje życiowe 52-latka, który został przekazany pod opiekę medyczną i przewieziony do mieleckiego szpitala.

Szybka reakcja i determinacja policjantek pozwoliła uratować życie 52-letniego mężczyzny.

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

APEL: Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony