Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz zatrzymany przez "HYDRĘ"

Data publikacji 19.05.2022

Zatrzymaliśmy 42 letniego włamywacza, który tylko w kwietniu br. na terenie Lublina ograbił z kosztowności dwa domy oraz mieszkanie na łączną kwotę ponad 70 tys. zł. Wkrótce może usłyszeć kolejne zarzuty za inne włamania. W celu zatrzymania osób dokonujących włamań, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie została powołana specjalna grupa śledcza. To właśnie dzięki pracy policjantów z tej grupy o krypt. „HYDRA”  doszło do zatrzymania seryjnego włamywacza.  

 

Film Film z akcji zatrzymania włamywacza.mp4

Pobierz plik Film z akcji zatrzymania włamywacza.mp4 (format mp4 - rozmiar 46.4 MB)

Deskrypcja filmu z akcji zatrzymania włamywacza.

Sprawca zabierał z domów i mieszkań pieniądze, kosztowności oraz wartościowe przedmioty takie jak tablety czy laptopy. Łączne straty z trzech włamań do których doszło w kwietniu na terenie Lublina wyniosły ponad 70 tys. zł. Trwa ustalanie ile jeszcze włamań ma na swoim koncie 42-latek. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Dziś do tych spraw został tymczasowo aresztowany. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym w związku z karą ponad 2 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Był także notowany za rozboje i włamania. Do zatrzymania doszło w Lublinie przy wsparciu kontrterrorystów z KWP w Lublinie gdy 42 latek jechał samochodem.

W celu ustalenia i zatrzymania sprawców włamań do domów i mieszkań decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie została powołana grupa śledcza pod krypt. „HYDRA”. W jej skład wchodzą m.in. kryminalni z "wojewódzkiej" oraz policjanci z komendy miejskiej policji w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Rzecznik Prasowy

komisarz Andrzej Fijołek

 

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu z zatrzymania włamywacza.

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu z zatrzymania włamywacza. (format mp3 - rozmiar 975.82 KB)

Powrót na górę strony