Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystości z okazji 32. rocznicy poświęcenia Kaplicy Policyjnej oraz 100-lecia Duszpasterstwa w Policji

Data publikacji 20.05.2022

Uroczystość związana z podkreśleniem roli i zadań policyjnych kapelanów w atmosferze obchodów 100-lecia duszpasterstwa w Policji oraz 32. rocznicy poświecenia kaplicy policyjnej odbyła się dzisiaj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Spotkanie było okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy znajdującej się przy kaplicy i złożenia pod nią wiązanek kwiatów w wyrazie hołdu dla poległych i zmarłych funkcjonariuszy i pracowników pomorskiej Policji.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 w sali konferencyjno-szkoleniowej na terenie OPP w Gdańsku. Otworzyły ją wystąpienia Dyrektora Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP podinsp. Krzysztofa Musielaka oraz Kapelana Wojewódzkiego Policji ks. Bogusława Głodowskiego - na temat historii duszpasterstwa w Policji, następnie Zastępca KWP w Gdańsku insp. Robert Sudenis wręczył kapelanom policyjnym pamiątkowe listy gratulacyjne z podziękowaniami za wieloletnią posługę i wsparcie udzielane pomorskim policjantom. Kapelan wojewódzki Policji otrzymał grawerton z najserdeczniejszymi życzeniami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego z okazji 32-lecia działalności kaplicy policyjnej, przede wszystkim sił do dalszej służby na rzecz drugiego człowieka.

Po części naukowej spotkania uczestnicy przeszli pod kaplicę policyjną gdzie uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą ważne dla naszego garnizonu wydarzenia takie jak: 103. rocznica odzyskania niepodległości przez naród Polski, 102. rocznica powstania Polskiej Policji, 101.rocznica powstania Pomorskiej Policji, 100. rocznica powstania duszpasterstwa w Policji, 31-lecie działalności NSZZ Policjantów i 31-lecie poświęcenia kaplicy policyjnej. Po odsłonięciu tablicy kapelan KGP kd. dr Wojciech Juszczuk dokonał jej poświęcenia, po którym trzy delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Zapalono także dwa znicze oddając hołd poległym i zmarłym w podzięce obecnym.

W kaplicy policyjnej odmówiono modlitwę i wręczono części zebranym pamiątkowe statuetki. Obecność tak znacznej grupy gości była doskonałą okazją do zrobienia wspólnego zdjęcia, które na zakończenie spotkania otrzymali uczestnicy wydarzenia. Przedsięwzięcie było także okazją do współnych rozmów i wymiany doświadczeń z kapelanami komend miejskich i powiatowych, na czym bardzo zależało jego pomysłodawcy - kapelanowi wojewódzkiemu Policji ks. Bogusławowi Głodowskiemu.Powrót na górę strony