Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ratunkowa na Jeziorze Solińskim

Data publikacji 23.05.2022

Dzięki szybko zorganizowanej akcji ratunkowej i dobrej współpracy służb udało się uratować czterech mężczyzn oraz ich psa. Żaglówkę, którą płynęli, wywrócił mocny podmuch wiatru. Wszyscy zostali podjęci na pokład policyjnej motorówki, a następnie przekazani ratownikom WOPR-u.

W sobotę (21.05.2022 r.) przed godziną 15.00, policjant stermotorzysta, pełniący służbę na Jeziorze Solińskim, wspólnie z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej, zauważył czterech mężczyzn i psa, dryfujących na wywróconej do góry dnem żaglówce. Osoby zostały podjęte na pokład policyjnej łodzi, a następnie przekazane ratownikom WOPR-u, którzy również odholowali wywróconą łódź do bezpiecznej zatoki i pomogli w jej ustawieniu.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni wybrali się w rejs po Jeziorze Solińskim, uznając sobotnią wietrzną pogodę za sprzyjającą żeglowaniu. Nagły boczny podmuch wiatru w żagle wywrócił ich łódź, a mężczyźni wpadli do wody. Dzięki szybko zorganizowanej akcji ratunkowej, dwóch mieszkańców Łańcuta w wieku 45 i 17 lat, 62-leni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, 17-latek z Rzeszowa oraz pies, cali i zdrowi wrócili na bezpieczny brzeg.

(KWP w Rzeszowie / kp)

  • policjant na łodzi policyjnej, obok wywrócona żaglówka i drugi policjant w wodzie obok żaglówki
  • holowanie wywróconej żaglówki, w wodzie przy brzegu policjant, na łodzi ratownik wopr
  • policjant w wodzie ciągnie linę przymocowaną do wywróconej żaglówki
Powrót na górę strony