Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla bohaterskiego taksówkarza

Data publikacji 23.05.2022

W ubiegłym tygodniu I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda podziękował Panu Andrzejowi, który 5 maja stanął w obronie napadniętej przez nożownika 12-latki. Mężczyzna odepchnął napastnika i własnym ciałem zasłonił dziecko. Lekarze wygrali walkę o życie dziewczynki, a napastnik został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

5 maja br. w Bielsku-Białej przy ulicy Grota Roweckiego doszło do ataku nożownika. Ofiarą 41-letniego sprawcy została 12-letnia dziewczynka, kilka razu ugodzona nożem. Wówczas jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo, stanął w jej obronie. Ryzykując swoim własnym, życiem ruszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od jego ofiary i zasłonił własnym ciałem. Dziecko w stanie zagrażającym życiu zostało zabrane do szpitala, gdzie lekarze wygrali walkę o jego życie. Sprawca zbiegł, jednak już chwilę później został zatrzymany. Na wniosek śledczych sąd aresztował 41-latka, któremu teraz grozi nawet dożywotnie więzienie.

W ubiegłym tygodniu Panu Andrzejowi, w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej inspektora Krzysztofa Herzyka oraz bielskich policjantów, podziękowania złożył młodszy inspektor Dariusz Zajda. Pan Andrzej to bielski taksówkarz, chciał pozostać anonimowy. Postawa, jaką się wykazał, to najbardziej znakomity obraz bohaterstwa i ofiarności dla drugiego człowieka.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne, to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony