Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za skuteczne działania poszukiwawcze

Dla policjantów największą nagrodą za wykonaną pracę jest radość osób, którym udało się pomóc. Słowa uznania tych, którym mundurowi przyszli na ratunek, są niesamowitą motywacją do dalszej wytężonej służby i dają siłę do przezwyciężania napotkanych trudności. Tym razem zaangażowanie funkcjonariuszy w intensywne i skuteczne działania poszukiwawcze zostało docenione przez żonę osoby zaginionej, która postanowiła na papier przelać wyrazy wdzięczności za uratowanie jej schorowanego małżonka. Kobieta w liście, który wysłała do Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, dziękuje policjantom za „(…) empatyczne podejście do sprawy, profesjonalizm i perfekcjonizm w wykonywaniu obowiązków służbowych”.

Policjanci z Oławy i Jelcza-Laskowic, którzy byli zaangażowani w ostatnim czasie w poszukiwania zaginionego mieszkańca miasta, otrzymali podziękowania od rodziny odnalezionego mężczyzny. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu mundurowych senior szczęśliwie wrócił do domu, a jego żona postanowiła przelać na papier wyrazy wdzięczności za uratowanie jej schorowanego małżonka.

Przypomnijmy, że zgłoszenie o zaginięciu 71-letniego mieszkańca Oławy cierpiącego na chorobę Alzheimera miejscowi policjanci otrzymali kilka dni temu. W tej sytuacji komendant oławskiej jednostki Policji wszczął alarm dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Na miejsce ściągnięto również przewodnika z psem tropiącym z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pobliskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze sprawdzali rejon w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego, rozmawiali z taksówkarzami, kierowcami autobusów i mieszkańcami. Sprawdzili również dostępny monitoring celem ustalenia możliwego kierunku przemieszczania się seniora. Dzięki zebranym informacjom i współpracy z jednostkami ościennymi tego samego dnia wieczorem udało się odnaleźć zaginionego mężczyznę na terenie Siechnic. 71-latek był zmęczony i zagubiony. Policjanci otoczyli go opieką i następnie przekazali rodzinie.

Warto wspomnieć, że dla funkcjonariuszy poszukiwania osoby zaginionej to wyjątkowo trudne zadanie, które zawsze wykonują skrupulatnie i z pełnym poświęceniem. W takich sytuacjach decydującą rolę odgrywa czas, dlatego mundurowi w akcji poszukiwawczej wykorzystują wszystkie dostępne siły i środki. Gdy takie intensywne działania kończą się odnalezieniem zaginionej osoby, satysfakcja policjantów jest ogromna, a radość jest jeszcze większa, gdy praca mundurowych zostaje zauważona i doceniona.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • zdjęcie podziękowań dla policjantów
  • policjant i policjantka stoją przy radiowozie
Powrót na górę strony