Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieoryginalne perfumy na aukcji internetowej

Data publikacji 03.06.2008

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą z bielańskiej komendy, zatrzymali na gorącym uczynku 17-letniego Łukasza W. Nastolatek jest podejrzewany o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Nieoryginalne perfumy oferował do sprzedaży na aukcjach internetowych, po znacznie zaniżonych cenach. 17-latkowi już zostały przedstawione zarzuty. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bielańskiej sekcji do walki z przestępczością gospodarczą cały czas monitorują i sprawdzają miejsca, w których mogą być sprzedawane podrabiane towary. Funkcjonariusze reagują na każdy sygnał. Tak było i w tym przypadku. Na ślad handlującego perfumami znanej marki, na aukcjach internetowych, policjanci natrafili "śledząc" przeprowadzane w sieci nielegalne transakcje. Funkcjonariusze ustalili, że na aukcji zostało zaoferowanych do sprzedaży kilka sztuk perfum znanej marki, o znacznie niższej cenie, niż cena rynkowa. Policjanci skontaktowali się telefonicznie ze sprzedającym i umówili się na zakup 6 flakonów perfum. W wyznaczonym miejscu funkcjonariusze wraz z przedstawicielem firmy spotkali się z 17-letnim Łukaszem W. Po dokładnym obejrzeniu perfum przez przedstawiciela firmy, stwierdził on, że zarówno opakowania jak i flakony z perfumami są nieoryginalne.

Łukasz W. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego. Funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili 17-latkowi zarzut wprowadzania do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi, za pośrednictwem portalu internetowego. Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony