Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy pomogli windsurferom

Data publikacji 23.05.2022

W sobotę, policyjni wodniacy z Posterunku Policji w Michałowie, pomogli pływającemu po zalewie mężczyźnie. Na wzburzonym akwenie Siemianówki surferowi złamał się element łączący żagiel z deską. Pomóc chciał mu kolega, jednak nie dał rady dopłynąć do znajomego. Na szczęście w pobliżu znajdowali się wodniacy z Michałowa, którzy pomogli windsurferom.

W sobotę po południu, 21 maja 2022 r. nad zalewem w Siemianówce, wodniacy z Posterunku Policji w Michałowie, zauważyli wołającego o pomoc mężczyznę na desce windsurfingowej. Mężczyzna powiedział, że nie jest w stanie dopłynąć do znajomego, żeby pomóc mu w wymianie uszkodzonej części deski. Słysząc to mundurowi natychmiast popłynęli we wskazane miejsce wraz z potrzebnym surferowi elementem.

Chwilę później, na środku akwenu, policjanci zauważyli dryfującego na wodzie mężczyznę, któremu pomogli wymienić uszkodzoną część. 41-latek, po krótkim odpoczynku i naprawie sprzętu stwierdził, że spróbuje sam dopłynąć do brzegu. Mundurowi asekurowali surfera z bezpiecznej odległości w drodze na brzeg.

(KWP w Białymstoku / sc)

  • Surfer dryfujący na wodzie
  • Ujecie widoku z łodzi w oddali widać windsurfera w wodzie
  • Widok akwenu z policyjnej łodzi

Film 117-210437.mp4

Pobierz plik 117-210437.mp4 (format mp4 - rozmiar 28.62 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony