Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turnieje bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W całej Polsce odbywają się eliminacje do finałów ogólnopolskich turniejów edukacyjnych promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci i młodzieży, tj. Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych (z poddziałem na dwie grupy wiekowe) oraz Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W turniejach brd biorą też udział szkoły specjalne i specjalne ośrodki szkolono-wychowawcze.

Aktualnie zawodnicy przystępują do zawodów na szczeblach powiatowych i wojewódzkich, poprzedzonych eliminacjami szkolnymi oraz gminnymi.

Więcej szczegółów organizacyjnych można znaleźć w regulaminach turniejów pod linkiem: https://dlakierowcow.policja.pl/dk/turniej-brd.

Konkurencje polegają zarówno na wykonaniu zadań praktycznych np. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jak i teoretycznych – rozwiązywanie testów. Najlepsza drużyna wyłoniona na szczeblu wojewódzkim będzie uczestniczyć w finale ogólnopolskim.

Kalendarz Finałów, które odbędą się w roku 2022 znajduje się pod linkiem: https://dlakierowcow.policja.pl/dk/turniej-brd/217006,Kalendarz-Finalow-Ogolnopolskich-Turniejow-w-roku-2022.html

Od wielu lat turnieje cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i wychowawców. Bardzo duży wkład w ich organizację ma Policja. Mundurowi pełnią między innymi funkcje sędziów konkurencji, opracowują tory przeszkód, a nawet są opiekunami drużyn.

Należy podkreślić, że bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu okazało się celem, który połączył starania wielu instytucji i organizacji. Dzięki zawartemu Porozumieniu, głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Infrastruktury, Komenda Główna Policji oraz Polski Związek Motorowy. 

Relacje z finałów wojewódzkich turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

 

BRD KGP

Powrót na górę strony