Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o otrucie psa w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 24.05.2022

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zawiadomienie dotyczące usiłowania otrucia owczarka niemieckiego na jednej z posesji. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Legnicy i pracy policjantów zatrzymano podejrzewanego o ten czyn 36-letniego legniczanina. Obecnie pies znajduje się pod opieką weterynarza. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, znajdująca się przy posesji, której pilnował owczarek niemiecki. Na nagraniu widać jak do zamkniętej bramy podjeżdża rowerzysta. Następnie do mężczyzny podchodzi pies pilnujący posesji. Po krótkiej chwili pies zaczyna być niespokojny, zachowuje się nietypowo a następnie przewraca się na ziemię. W tym momencie mężczyzna odjeżdża.

Film z monitoringu obiegł Internet trafiając do lokalnej społeczności i dzięki empatii mieszkańców, a także ich zaangażowaniu, bardzo szybko policjanci namierzyli podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. 36-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany. Postawa legniczan współpracujących z Policją jest godna pochwały.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut na podstawie Ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych poparty przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymaną osobę, która ręce ma zakute w kajdanki
  • policjant prowadzi zatrzymaną osobę
Powrót na górę strony