Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy o wartości prawie 0,5 mln zł

Data publikacji 25.05.2022

Żuromińscy kryminalni odzyskali przywłaszczy ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Mieszkance powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia. To kolejny odzyskany pojazd w sprawie prowadzonej przez miejscowych policjantów.

Policjanci z żuromińskiej komendy od pewnego czasu prowadzą wielowątkowe śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mławie. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego zostało wydane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie postanowienie o przedstawieniu zarzutów trzem osobom. Policjanci ustalili aktualne miejsce pobytu tych osób, będących mieszkańcami powiatu żuromińskiego.

Na początku maja na terenie województwa mazowieckiego policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Żurominie realizując czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mławie przeprowadzili skoordynowane działanie, które doprowadziły do zatrzymania dwóch kobiet podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw gospodarczych. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić podejrzanym w sprawie trzem kobietom łącznie 14 zarzutów przywłaszczenia mienia wielkich rozmiarów oszustwa, gdzie łączna wartość start przekracza 9 mln złotych. Przedstawione zarzuty mieszczą się w katalogu przestępstw przeciwko mieniu, które zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wobec kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczone zostały również pieniądze na poczet przyszłych kar.

To nie pierwsze zabezpieczenie mienia w przedmiotowym śledztwie. Pod koniec ubiegłego roku policjanci odzyskali samochód o wartości 380 tys. złotych. 24-latka po kilku miesiącach użytkowania audi przestała wywiązywać się ze zobowiązań zawartych w umowie kredytowej. Sprawą zajęli się żuromińscy kryminalni. Policjanci namierzyli miejsce parkowania samochodu. Luksusowy samochód został zwrócony właścicielowi. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony