Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za zabójstwo dla 34-latka

Zarzut zabójstwa usłyszał 34-latek, którego policjanci z Serocka zatrzymali bezpośrednio po dokonaniu tego czynu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz legionowskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (21/22.05.2022).  Po północy dyżurny serockiego komisariatu został powiadomiony, że na jednej z prywatnych posesji, na terenie gminy, ma leżeć zakrwawiony i nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol i służby medyczne. Nieprzytomny mężczyzna przy użyciu śmigłowca LPR natychmiast został przetransportowany do szpitala. Jednak mimo błyskawicznej akcji ratunkowej rannego mężczyzny nie udało się uratować.

Mundurowi na miejscu zatrzymali mężczyznę związanego z tym zdarzeniem. 34-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia pracowała również grupa dochodzeniowa – śledcza, wykonując, m.in. oględziny i zabezpieczając ślady.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 34-latkowi zarzutu zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

(KSP / kp)

  • Zatrzymany mężczyzna wraz z policjantami
  • zatrzymany 34-latek w trakcie doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Legionowie
Powrót na górę strony