Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śledztwo w sprawie przejazdu autokaru

Data publikacji 25.05.2022

Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie przejechania w dniu 19 maja br. przez przejazd kolejowy w miejscowości Chrośla autokaru z dziećmi, mimo opuszczonych pół zapór i nadawanego sygnału czerwonego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Policjanci mińskiej komendy informację o tym zdarzeniu otrzymali drogą mailową w dniu 20 maja 2022 roku od PKP PLK. Przejazd autokaru przewożącego, m. in. dzieci został nagrany przez świadków zdarzenia i trafił do Internetu. W tej sprawie policjanci mińskiej komendy wykonali czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mińsku Mazowieckim, tj. zabezpieczyli nagranie i dokonali jego oględzin, przesłuchali świadków zdarzenia, ustalili właściciela autokaru oraz kierowcę. Materiały z wykonanych działań policjanci przekazali mińskiej prokuraturze, która wszczęła śledztwo z art. 174 § 1 kk tj. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Policjanci apelują i przypominają, że obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest bezwzględne stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Pamiętajmy, że czasami z błahego, wydawać by się mogło, zaniedbania mogą wyniknąć bardzo poważne konsekwencje.

Jedźmy ostrożnie!

(KSP / mw)

Powrót na górę strony