Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał zbiórki rzeczy dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka

Data publikacji 26.05.2022

Policjanci z całego Pomorza są solidarni z Ukrainą - pomagają, angażują się w zbiórki, akcje pomocowe i dbają o bezpieczeństwo. Także funkcjonariusze z kartuskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej ze Stężycy, Somonina i SP nr 1 w Kartuzach zorganizowali zbiórkę rzeczy, które w miniony poniedziałek przekazali dzieciom z ukraińskiego domu dziecka aktualnie przebywających w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.

W obliczu wojny, która dotknęła naszych sąsiadów, nikt już nie jest obojętny. Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Stężycy, Somoninie i SP nr 1 w Kartuzach zorganizowali zbiórkę rzeczy dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka. Funkcjonariusze z kartuskiej komendy ustalili, że w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie przebywa 70 dzieci w wieku od 4 do 17 lat, które trafiły tam z ukraińskiego domu dziecka. Mundurowi wspólnie ze szkołami zebrali najpotrzebniejsze rzeczy tj. środki czystości, koce dziecięce, poduszki, a także materiały edukacyjne, gry planszowe i zabawki.

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pojechali i przekazali zebrane rzeczy, dzieciom przebywającym w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Przyjazd mundurowych bardzo ucieszył dzieci, które ciepło przywitały funkcjonariuszy. Oprócz zebranych w czasie zbiórki rzeczy, policjanci rozdali dzieciom odblaski.

Jesteśmy, by pomagać, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy nam w naszej codziennej służbie.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • policjant, dwie policjantki i kobieta stoją przy radiowozie, obok nich kartony z zebranymi rzeczami podczas zbiórki
  • policjantka wśród dzieci
  • policjantki i policjant z dziećmi przy radiowozie i zebrane dary
  • policjantka z kobietą przy samochodzie trzymają karton z napisem zbiórka, obok policjantki dziecko
  • dwie policjantki z dziećmi przy radiowozie
Powrót na górę strony