Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w radiowóz i próbował uciec. Policjanci zatrzymali kierującego, który miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

Data publikacji 27.05.2022

Policjanci po pościgu zatrzymali 32-letniego mieszkańca Limanowej, który spowodował kolizję z radiowozem. Mężczyzna uciekał, ponieważ posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

26 maja br. o godz. 11:40 w Limanowej na ul. Kamiennej kierujący pojazdem marki Opel podczas wymijania na łuku drogi doprowadził do zderzenia z oznakowanym radiowozem marki VW. Po zdarzeniu kierujący oplem nie zatrzymał się i próbował uciec z miejsca kolizji. Policjanci ruszyli za nim w pościg.  Na ul. Krakowskiej mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Bardzo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, 32-letni mieszkaniec Limanowej uciekał, ponieważ posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Sprawca został zatrzymany. Usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony