Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 2 promile jechał samochodem drogą S8 w kierunku Warszawy - zatrzymali go policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED

Data publikacji 27.05.2022

Grupa SPEED to policjanci, którzy zajmują się na co dzień zwalczaniem agresywnych zachowań na drodze. Tak też było ostatnim razem, kiedy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie na trasie S8 w kierunku Warszawy. Policjanci zauważyli kierującego BMW, który jechał ze znaczną prędkością. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że 39-latek jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu pełnili kilka dni temu służbę na drodze S8 w kierunku Warszawy. W pewnym momencie zauważyli kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość. Przy ograniczeniu do 120 km/h mężczyzna jechał 153 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać pojazd.

Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 39-letni obywatel Litwy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają wszystkim kierującym, aby nie prowadzili pojazdów pod wpływem alkoholu!

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Ruchu Drogowego
KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.27 MB)

Pliki do pobrania

  • 15.08 KB
    Deskrypcja filmu
Powrót na górę strony