Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali z wody dwie nastolatki

Data publikacji 30.05.2022

Reakcja przechodnia oraz sprawna akcja ratunkowa funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie uratowała życie dwóm nastolatkom. Jedna z nich pod wpływem alkoholu wpadła do Wisły, a druga wskoczyła, aby ją ratować. Obydwie trafiły do szpitala – jedna nieprzytomna, druga wyziębnięta i przestraszona.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 29 maja 2022 r. Około godziny 17.30 dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że w Wiśle znajdują się dwie osoby. Na miejscu (rejon bulwaru Rodła) błyskawicznie pojawiła się policyjna motorówka.

Funkcjonariusze przy brzegu zauważyli dwie młode kobiety. Jedna z nich z trudem utrzymywała się na powierzchni wody – jedną ręką podtrzymując koleżankę a  drugą trzymając się kurczowo betonowego nadbrzeża. Policjanci wciągnęli kobiety na łódkę. Jedna z nich była nieprzytomna więc funkcjonariusze przystąpili do czynności ratunkowych. Po chwili  pogotowanie ratunkowe, które przyjechało na miejsce zabrało obie poszkodowane do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie 15-latki na brzegu Wisły spożywały alkohol. Gdy jedna z nich wstała, nagle straciła równowagę, zatoczyła się i wpadła do wody. Dziewczyna próbowała ratować się ale bardzo szybko zniknęła pod taflą wody. Druga nastolatka wskoczyła do wody na ratunek koleżance. Wydobyła ją z nurtu rzeki, jednak z powodu wysokiego betonowego nadbrzeża trzymając koleżankę już nie była wstanie wydostać się na brzeg. Wołając o pomoc z trudem utrzymywała się na wodzie i podtrzymywała nieprzytomną już koleżankę.

Na szczęście jej wołanie usłyszał przechodzień, który zaalarmował służby ratunkowe. Jego reakcja i szybkie działanie policjantów z komisariatu wodnego bez wątpienia uratowało życie nastolatkom. Sprawą teraz zajmą się policjanci do spraw nieletnich i patologii oraz sąd rodzinny. 

(KWP w Krakowie / sc)
 

Powrót na górę strony