Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie psów służbowych

Data publikacji 30.05.2022

Policyjne psy służbowe są nieocenioną i znakomitą pomocą w służbie. Ich szkolenia odbywają się systematycznie na terenie całego garnizonu łódzkiego. 28 maja 2022 roku odbyło się takie szkolenie na terenie Kutna, które mieli okazję oglądać najmłodsi przy okazji zorganizowanego dla nich "Mundurowego Dnia Dziecka".

W szkoleniu wzięli udział:

  • st. sierż. Damian Tomczak z owczarkiem niemieckim - Negat
  • mł.asp. Marcin Bigosiński z owczarkiem niemieckim -  Luba
  • mł.asp. Jacek Ziółkowski z KPP w Łęczycy z owczarkiem niemieckim - Orwo
  • asp.szt. Piotr Cichosz z KPP w Zgierzu z owczarkiem niemieckim - Nemir  oraz owczarkiem belgijskim - Lambada

Każdy z tych czworonożnych funkcjonariuszy przeszedł wraz ze swoim przewodnikim specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.Taki kurs przebiega dwutorowo – przyszli przewodnicy, zdobywają wiedzę teoretyczną z zakresu taktyki i techniki użycia psów, kynologii policyjnej i tresury oraz odbywają – pod okiem doświadczonych instruktorów – zajęcia z praktycznej tresury psów. Uczą się zasad właściwej pielęgnacji psów oraz ich żywienia. Doskonalą ponadto swoje umiejętności strzeleckie i podnoszą ogólną sprawność fizyczną, która jest niezbędnym elementem pracy z psem służbowym.

W zakładzie tresowane są psy nie tylko patrolowo-tropiące, które poza przygotowaniem do działań prewencyjnych nabywają umiejętność tropienia śladów ludzkich. Drugą ważną grupę stanowią psy do zadań specjalnych, które w obliczu rosnącej przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami oraz aktami terroru tresowane są w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych oraz zapachu zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie, a także identyfikacji śladów zapachowych ludzi.

Poniżej można zobaczyć krótką relację jak szkolenie wyglądało podczas  "Mundurowego Dnia Dziecka".

(KWP w Łodzi / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.63 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.23 MB)

Powrót na górę strony