Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodząca kobieta w samochodzie! - to był jasny sygnał, aby rozpocząć pilotaż auta do szpitala przez zatłoczoną Oleśnicę

Data publikacji 31.05.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Oleśnicy podczas swojej wczorajszej służby, poza dbaniem o bezpieczeństwo osób podróżujących, mieli jeszcze jedno - bardzo ważne zadanie. Wykorzystali możliwości pojazdu uprzywilejowanego, aby jak najszybciej dotrzeć do placówki medycznej. Kobieta znajdująca się wewnątrz pojazdu miała silne bóle świadczące o rozpoczynającej się akcji porodowej. Ta interwencja skończyła się szczęśliwie, sprawna pomoc policjantów spowodowała, że dziecko przyszło na świat w bezpiecznym otoczeniu personelu medycznego.

Wczorajszą służbę oleśniccy policjanci z ruchu drogowego zapamiętają na długo. Kiedy stali na poboczu jednej z dróg na terenie miasta i obserwowali zachowania podróżujących, na wysokości ich radiowozu zatrzymał się kierujący osobowym Mercedesem. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna siedzący za kierownicą poinformował policjantów, że jego żona rodzi i potrzebują jak najszybciej dostać się do szpitala. Ze względu na porę dnia, na ulicach miasta było tłoczno i tworzyły się korki. Przyszli rodzice obawiali się, że mogą nie zdążyć na czas.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie przyszłych rodziców w tak ważnym dla nich momencie życia. Poinformowali zatem kierującego o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych ruszyli w stronę szpitala. Przejazd do placówki medycznej trwał zaledwie kilka minut.

Rodząca kobieta w samą porę została przekazana w ręce lekarzy, a jej mąż podziękował mundurowym za pomoc.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.52 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony