Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuski policjant najlepszy w Grand Prix - Pomorze Zachodnie Tour

Data publikacji 01.06.2022

W miniony weekend w Pyrzycach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Policji w kolarstwie szosowym. To zawody, które odbywały się w ramach IV Pyrzyckiego Grand Prix - Pomorze Zachodnie Tour. Funkcjonariuszem, który stanął na najwyższym stopniu podium był lubuski policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - aspirant Mariusz Kamiński.

W Pyrzycach  odbyła się już druga z pięciu edycji  kolarskich przeprowadzanych pod nazwą Pomorze Zachodnie Tour. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach:

- Fun – jedna pętla,

- Classic – dwie pętle (94 km)

W tym drugim na starcie stanął przedstawiciel lubuskich stróżów prawa - to policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - aspirant Mariusz Kamiński. Zaprawiony w bojach sportowiec, który wraca do swojej starej miłości jaką jest bez wątpienia jest kolarstwo. W przeszłości to zawodnik reprezentujący barwy „Orlęta Gorzów” czy „Legia Warszawa”. Wielokrotny uczestnik wieloetapowego wyścigu kolarskiego, organizowanego cyklicznie- Tour de Pologne.  Ścigał się także na Mistrzostwach Świata w 1996 roku. Ale wydolność tego policjanta pozwala również na skuteczną rywalizację w półmaratonach, po których wielokrotnie stawał na podium.

W Pyrzycach okazał się bezkonkurencyjny. Mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych- silnie wiejący wiatr, padający deszcz i niezbyt wysoka temperatura, poradził sobie w tym wyścigu znakomicie plasując się ostatecznie na pierwszym miejscu. To z pewnością nie ostatnie słowo Mariusza. Już złożył deklarację, że z niecierpliwością czeka na kolejne zawody kolarskie. Teraz czas na ostry trening, który pozwoli mu skutecznie rywalizować również w zawodach otwartych- organizowanych dla profesjonalnych i zawodowych grup kolarskich. I znając zapał i umiejętności tego policjanta, i tam mocno zaznaczy swoją obecność.

 

podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policyjne motocykle prowadzą peleton kolarzy.
  • Kolarze na podium.
  • Kolarze na podium.
  • Kolarze na podium.
  • Koszulka z kolarskiego wyścigu.
  • Puchar za zwycięstwo w wyścigu kolarskim.
  • Puchar za zwycięstwo w wyścigu kolarskim.
  • Puchar za zwycięstwo w wyścigu kolarskim.
Powrót na górę strony