Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucił siekierą w kierunku interweniujących policjantów

Data publikacji 01.06.2022

Dwumiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 41-latka, który w sobotnią noc uszkodził bramę i drzwi na terenie jednej z posesji w gminie Nowy Targ znieważył i groził pozbawieniem życia interweniujących funkcjonariuszy a także rzucił siekierą w ich kierunku. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (28 maja br.) przed północą oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie z terenu gminy Nowy Targ, o agresywnym mężczyźnie, który siekierą uszkodził bramę wjazdową na posesję oraz drzwi wejściowe i próbuje wejść do jednego z domów. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego, jednak agresor uciekł przed przyjazdem mundurowych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy uszkodzenia mienia. Po chwili odnaleźli mężczyznę w miejscu zamieszkania na posesji przy sąsiedniej ulicy.

41-latek w ręku trzymał siekierę i idąc w kierunku policjantów, zaczął ich znieważać i grozić pozbawieniem życia, a w pewnym momencie rzucił siekierą w ich kierunku. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili agresora. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić powodu swojego zachowania. Następnego dnia został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, kierowania gróźb, znieważenia oraz czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 41-latka tymczasowy areszt na 2 miesiące.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony