Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant w drodze do pracy zatrzymał pijanego kierowcę, który spowodował kolizję

Data publikacji 01.06.2022

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle w drodze do służby zatrzymał kierującego, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji policjanta sprawca nie odjechał zbyt daleko. Skierowany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości uczestników zdarzenia ustalając, że próbujący uniknąć odpowiedzialności 34-latek miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Teraz musi liczyć się z wysoką karą finansową, zakazem prowadzenia pojazdów na kolejne lata i możliwością pobytu w więzieniu nawet do 2 lat.

We wtorek, 31.05.2022 r., kilka minut przed godz 7:00 w Jelczu Laskowicach na skrzyżowaniu ulic Aleja Młodych i Inżynierska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Mazda. Za kierownicą forda siedział 34-letni mężczyzna i kierowanym przez siebie pojazdem uderzył w lewy bok mazdy, w której znajdował się 39-letni mieszkaniec Jelcza Laskowic. Sprawca zdarzenia nie zatrzymał się i nie zainteresował stanem zdrowia wszystkich uczestników kolizji, a wręcz pospiesznie odjechał w kierunku ul. Techników.

Biorący udział w zdarzeniu policjant z komisariatu Wrocław-Osiedle podejrzewając, że zachowanie kierowcy może być związane z jego stanem nietrzeźwości, zareagował na sytuację natychmiast. Pomimo poniesionych obrażeń od razu udał się za kierowcą forda, zatrzymując go na kolejnej z ulic.

Przypuszczenia policjanta okazały się trafne. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili trzeźwość obu uczestników potwierdzając, że 34-latek z forda kierował samochodem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał czynny, ważny przez kilkanaście kolejnych miesięcy, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pijany kierowca został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie samochodem pomimo zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Oławie.

Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, kilku lub nawet kilkunastoletnim zakazem prowadzenia pojazdów, a także dotkliwą karą finansową.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony