Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi szybko odnaleźli schorowanego mężczyznę

Data publikacji 02.06.2022

Żarscy dzielnicowi, młodszy aspirant Krzysztof Bzowski oraz młodszy aspirant Tomasz Dąbrowski, w zaledwie 10 minut od zgłoszenia, odnaleźli zaginionego starszego mężczyznę. Dzięki policjantom schorowany senior trafił pod opiekę medyków.

We wtorek (31 maja) zaniepokojona kobieta powiadomiła żarską Policję, że jej schorowany mąż oddalił się z miejsca zamieszkania. Mężczyzna zabrał ze sobą torbę i udał się w nieznanym kierunku. Jak poinformowała zgłaszająca, mógł on prawdopodobnie autostopem pojechać w kierunku Żar. Kobieta podała rysopis mężczyzny oraz w co był ubrany. Dyżurny natychmiast przekazał komunikat patrolom przebywającym w służbie.

Do działań poszukiwawczych przyłączyli się także dzielnicowi — młodszy aspirant Krzysztof Bzowski oraz młodszy aspirant Tomasz Dąbrowski. Policjanci rozpoczęli czynności zmierzające do jego odnalezienia. Podczas sprawdzania dróg prowadzących do miasta, po niespełna 10 minutach od zgłoszenia, na jednej z nich dzielnicowi zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał zaginionemu seniorowi. Szczególną uwagę mundurowych zwróciło zachowanie starszego pana. Zaczepiał on przechodniów, a kiedy policjanci zapytali, jak się nazywa, nie potrafił im odpowiedzieć. Senior był wyraźnie zdezorientowany. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie i przekazali go pod opiekę medyczną. O odnalezieniu powiadomili także rodzinę, która potwierdziła, że jest to zaginiony mężczyzna.

Policjanci bardzo poważnie podchodzą do takich zgłoszeń i mocno angażują się, kiedy w grę wchodzi życie i zdrowie drugiego człowieka. W tego typu zdarzeniach bardzo ważne jest też szybkie powiadomienie Policji, co zwiększa szanse na odnalezienie zaginionego.

(KWP w Gorzowie wlkp. / kp)

Powrót na górę strony