Sierż.szt. Anna Ficner Mistrzynią Europy w Tawerrunningu

Data publikacji 02.06.2022

W sobotę, 21.05.2022 r., w Warszawie odbył się X Bieg na Szczyt Rondo 1 w ramach którego zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Towerrunningu. Zwycięzców wyłaniały dwie serie z krótką przerwą przeznaczoną na transfer uczestników w miejsce startu. Mistrzem Europy zostawał zawodnik z najkrótszym łącznym czasem obydwu rund, natomiast tytuł Mistrzyni Europy po raz kolejny zdobyła sierż.szt. Anna Ficner z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W elicie kobiet startowały m.in. reprezentantki Czech, Estonii, Niemiec oraz Włoch. Główną faworytką była sierż szt. Anna Ficner członkini Reprezentacji Polski Policji w  lekkoatletyce z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zdobywczyni tytułu z 2016 roku, pięciokrotna zwyciężczyni Biegu na Szczyt Rodno1, wielokrotna mistrzyni Polski w bieganiu po schodach. Jej najgroźniejszymi rywalkami były Polki: Iwona Januszyk, Iwona Wicha, Dominika Stelmach i Czeszka Adela Vorackova.

Uczestniczki startowały w odstępach 30 sekundowych. Po przybiegnięciu na metę ostatniej, wszystkie zostały zwiezione windą w miejsce startu i ponownie pokonywały dystans 38 pięter. Pierwszą serię zdecydowanie wygrała Anna Ficner pokonując 836 schodów w czasie 4’28”, wyprzedzając drugą Iwonę Januszyk o 20 sekund. Trzecie miejsce, ze stratą 40 sekund do liderki, zajmowała Iwona Wicha. Tuż za nią uplasowała się Adela Vorackova z czasem o sekundę gorszym.

W drugiej serii Anna Ficner utrzymała pierwszą pozycję i z łącznym czasem 09:45,01 zdobyła po raz kolejny tytuł Mistrzyni Europy w Tawerrunningu.

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.