Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie, której roczny wnuk został przypadkowo zatrzaśnięty w rozgrzanym samochodzie

Data publikacji 02.06.2022

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zareagowali natychmiast, gdy tylko dowiedzieli się, że w pojeździe zaparkowanym w miejscu nasłonecznionym, uwięziony został mały chłopczyk. Babcia dziecka wyznała, że z roztargnienia i pośpiechu zatrzasnęła kluczyki w pojeździe i nie mogła dostać się do środka. Funkcjonariusze nie widząc możliwości otworzenia pojazdu, bez zbędnej zwłoki wybili szybę uwalniając tym samym dziecko. Wnuczek cały i zdrowy trafił w objęcia babci.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas patrolowania oznakowanym radiowozem terenu miasta zauważyli roztrzęsioną kobietę machającą w ich kierunku, prosząc o zatrzymanie się. Kobieta szybko wyjaśniła, że kluczyki od jej samochodu zaparkowanego obok, zostały zatrzaśnięte w pojeździe. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo takie sytuacje mogą się każdemu przytrafić, gdyby nie przebywający w środku roczny chłopczyk.

Policjanci wiedząc, że samochód znajdował się w miejscu nasłonecznionym, a zastana sytuacja trwała już jakiś czas, natychmiast podjęli działania, aby jak najszybciej uwolnić dziecko. Poprosili babcię chłopca o odwrócenie jego uwagi, a w tym czasie wybili boczną szybę pojazdu i uwolnili dziecko. Maluszek cały i zdrowy trafił w objęcia babci.

Opisana sytuacja miała charakter incydentalny, była podyktowana pośpiechem i roztargnieniem, ale często bywa tak, że opiekunowie zostawiają świadomie dzieci w pojeździe, mając na to różne wytłumaczenia. Pamiętajmy, że pozostawienie śpiącego dziecka nawet na kilka minut w rozgrzanym samochodzie, może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Widząc podobną sytuację, kiedy życie i zdrowie maluchów jest zagrożone, nie bądźmy obojętni, zareagujmy, zadzwońmy na Policję. Opiekujmy się naszymi pociechami w sposób odpowiedzialny, aby nie doszło do sytuacji, w której do końca życia będziemy mieć wyrzuty sumienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • pojazd osobowy z rozbitą boczną szybą
  • pojazd osobowy z rozbitą boczną szybą
Powrót na górę strony