Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier nielegalnych imigrantów zaatakował kijem bejsbolowym hajnowską policjantkę

Data publikacji 03.06.2022

Hajnowscy policjanci zatrzymali kolejnego kuriera nielegalnych imigrantów. Obywatel Gruzji w trakcie interwencji kijem bejsbolowym zaatakował policjantkę. 36-latek w przestrzeni ładunkowej przewoził dwóch obywateli Jemenu oraz obywatela Syrii. Podejrzany usłyszał już zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę tuż po północy, policjanci z hajnowskiej patrolówki, będąc w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Warszawskiej, zauważyli jak przez rondo, bardzo szybko, przejechał bus. Mundurowi postanowili skontrolować auto i udali się za nim. Kierowca fiata widząc jadący za nim radiowóz przyspieszył, a następnie skręcił w ulicę Kochanowskiego. Po chwili, przy jednej z posesji, gwałtownie zahamował. W tym momencie drzwi od przestrzeni ładunkowej busa się odsunęły i wybiegły z niej osoby, które uciekły w głąb pobliskiego podwórka. Policjanci podbiegli do busa i wtedy kierujący nim mężczyzna niespodziewanie wyszedł przez drzwi od strony pasażera. W rękach trzymał kij bejsbolowy, którym zaatakował interweniującą policjantkę. Zamachnął się, jednak został szybko obezwładniony. Kierowcą okazał się 36-letni obywatel Gruzji. Tłumaczył, że przestraszył się osób, które wybiegły z jego samochodu. Dodał, że do Hajnówki przyjechał po meble i nie wie, w jaki sposób w przestrzeni ładunkowej znalazły się jakieś osoby. Po kilkudziesięciu minutach, w pobliskim lesie, żołnierze odnaleźli 3 osoby. Było to dwóch obywateli Jemenu oraz jeden obywatel Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. 36-latek usłyszał zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Dziś o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / kp)

  • Na zdjęciu widać przestrzeń ładunkową busa, którą podróżowali imigranci
  • Zabezpieczony kij bejsbolowy
  • 36-letni mężczyzna w trakcie doprowadzenia. Za ramię trzyma go nieumundurowany policjant

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.75 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony