Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślała, że zarobi, a straciła 47 tys. zł

Data publikacji 03.06.2022

Mieszkanka powiatu ząbkowickiego straciła 47 tysięcy złotych zanim zorientowała się, że została oszukana. Skuszona dużymi pieniędzmi zgromadzonymi już w jej portfelu z kryptowalutą i możliwością dalszych zysków, po namowie oszusta, zainstalowała program komputerowy, za pomocą którego złodzieje uzyskali pełny dostęp do jej konta. Policjanci nieustannie ostrzegają przed oszustami.

Pod koniec maja br. z mieszkanką powiatu ząbkowickiego skontaktowała się telefonicznie kobieta ze wschodnim akcentem. Poinformowała ją, że posiada portfel z kryptowalutą, na którym zgromadziła aż 20 tysięcy złotych. By łatwiej przeprowadzić przelew pieniędzy na konto 46-latki, oszustka poprosiła kobietę o zainstalowanie odpowiedniego programu komputerowego oraz podania numerów karty płatniczej. Pokrzywdzona skuszona chęcią zysku, zgodnie z poleceniami oszustki, zainstalowała i uruchomiła program AnyDesk (służący tak naprawdę do udostępnienia zdalnej kontroli nad komputerem innej osobie). Następnie zalogowała się na swoje konto bankowe, by przejąć przesłane środki. Wtedy to oszustka przejęła kontrolę nad komputerem mieszkanki powiatu ząbkowickiego. By zyskać na czasie i wypłacić jak najwięcej środków tak kierowała rozmową, że 46-latka straciła czujność, co niestety kosztowało ją aż 47 tysięcy złotych.

Dlatego ponownie ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy transakcjach internetowych. Jeśli telefonicznie skontaktuje się z Tobą ktoś, kto:

    • chce szybko uzyskać Twoje dane,
    • oferuje Ci możliwość uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty,
    • chce zainstalować na Twoim komputerze program do zdalnego sterowania,

zastanów się przez chwilę! Skontaktuj się w tej sprawie z kimś zaufanym, znajomym, a przede wszystkim zachowaj ostrożność i nie daj się skusić atrakcyjną ofertą! Jeżeli podejrzewasz, że padłeś ofiarą oszustwa, niezwłocznie skontaktuj się ze swoim bankiem oraz zawiadom Policję.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony