Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj policjanci z Bielawy uratowali życie 18-latka

Data publikacji 03.06.2022

Bez chwili wahania funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bielawie weszli do grożącego zawaleniem pustostanu, gdzie odnaleźli młodego mężczyznę, próbującego odebrać sobie życie. Dotarcie do niego nie było proste, wymagało od funkcjonariuszy wspinania się po fragmentach powalonych ścian narażając tym samy swoje życie i zdrowi. Pamiętając słowa roty - „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” policjanci nie mieli wątpliwości jak należy postąpić, dzięki czemu uratowali ludzkie życie!

Kilka dni temu dyżurny Komisariatu Policji w Bielawie otrzymał informację, że jedne z mieszkańców tej miejscowości poinformował telefonicznie swoją znajomą ze Śląska, o zamiarze odebrania sobie życia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, aby ratować najwyższe dobro. Szybko ustalili dane osoby, której mogła stać się krzywda. Mając jedynie szczątkowe informacje, wytypowali miejsce, gdzie mężczyzna może przebywać.

Do działań poszukiwawczych zaangażowani zostali policjanci wszystkich pionów. Biorący udział w akcji dzielnicowy sierżant sztabowy Tomasz Bezdzietny i policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego posterunkowy Sebastian Dauksza, w trakcie sprawdzania terenu pustostanów po byłych zakładach, usłyszeli muzykę, która dochodziła z przejścia tunelowego łączącego dwa budynki. Policjanci wspięli się po walących się ścianie na wysokość pierwszego piętra. Na miejscu zastali krwawiącego z przedramion mężczyznę, który w dłoniach trzymał ostrze noża do tapet i żyletkę.

Funkcjonariusze zaczęli rozmowę z ranną osobą przekonując do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów. 18-latek nie reagował i w pewnym momencie zaczął dalej okaleczać swoje ręce. Mundurowi bez chwili wahania ruszyli z pomocą obezwładniając osobę, która chciała odebrać sobie życie. Pokrzywdzonemu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali służbom medycznym.

Sierżant sztabowy Tomasz Bezdzietny i posterunkowy Sebastian Dauksza potwierdzili, że wypowiedziane na początku policyjnej ścieżki słowa roty ślubowania „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” - nie są tylko pustymi słowami.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony