Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 1-2 czerwca 2022 r. w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych. O tytuł mistrzów Polski walczyło 16 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski.

Turniej dla szkół podstawowych organizowany jest w trzech grupach rywalizacyjnych, w skład których wchodzą uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi) jest to tzw. Grupa I, starsze roczniki - Grupa II i uczniowie szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych - Grupa III. W Nidzicy startowali uczniowie z Grupy II.

Pierwszym etapem turniejów są eliminacje na szczeblu szkoły, następnie gminy,  powiatu i województwa. Każdego roku kolejna edycja tego przedsięwzięcia kończy się finałem ogólnopolskim. W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w Nidzicy  odbył się już 43. finał Turnieju BRD.

Podczas zawodów uczniowie brali udział w kilku konkurencjach. Wiedzę teoretyczną  zweryfikowały testy z przepisów ruchu drogowego a praktykę konkurencje umiejętnościowe, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Ważną konkurencją było także zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sędzią głównym w zawodach był kom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Uroczyste zakończenie turnieju dla Grupy II odbyło się w pięknej oprawie nidzickiego zamku. Wśród zgromadzonych gości, którzy postanowili docenić umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz  głównych organizatorów tego przedsięwzięcia, między innymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Policji, Polskiego Związku Motorowego, jak też sponsorzy. 

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie), a najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej był Michał Wiśniewski, uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach (woj. podlaskie).

Gratulujemy uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności praktycznych i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W najbliższych tygodniach odbędą się pozostałe finały, tj. Finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów szkół podstawowych Grupy I oraz dla uczniów szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także Finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Kalendarz tych imprez znajduje się pod linkiem https://dlakierowcow.policja.pl/dk/turniej-brd/217006,Kalendarz-Finalow-Ogolnopolskich-Turniejow-w-roku-2022.html.

 

BRD KGP

 

Powrót na górę strony