Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 120 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 03.06.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 66-latka, który zajmował się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do policyjnego depozytu trafiło przeszło 120 kilogramów krajanki tytoniu.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ustalili, że na terenie jednego z kompleksów garaży w Krakowie mogą być magazynowane nielegalne wyroby tytoniowe.

Celem zweryfikowania tych ustaleń, wczoraj, 2 czerwca br., policjanci udali się w ten rejon. Po krótkiej obserwacji zauważyli podejrzanego mężczyznę, który wszedł do jednego z garaży, a po chwili wyszedł z wypełnioną reklamówką w ręku. Stróże prawa podejrzewając, że właśnie wyniósł stamtąd nielegalne wyroby tytoniowe, natychmiast podjęli interwencję, aby to sprawdzić. Wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 66-latek z powiatu wielickiego, po czym sprawdzili zawartość reklamówki, w której jak przypuszczali, znajdowała się krajanka tytoniu zapakowana w woreczki strunowe. W trakcie dalszych czynności przeszukali garaż ujawniając tam kolejne partie nielegalnego wyrobu, zapakowane w czarne worki foliowe i parciane. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 120 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

66-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i pomaganie w ukryciu nielegalnych wyrobów akcyzowych, z zamiarem wprowadzania ich do obrotu. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty ponad 100 tysięcy złotych.

(KWP w Krakowie / mw)

  • czarne worki wypełnione krajanką tytoniu, oparte o ścianę w rogu garażu
  • reklamówka z widoczną zawartością przeźroczystego worka  z krajanką tytoniu
  • worek parciany wypełniony krajanką tytoniu
Powrót na górę strony