Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli pseudokibice ze zorganizowanej grupy przestępczej

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali 7 mężczyzn ze środowiska pseudokibiców. 6 z nich podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie rozbojów, kradzieży i włamań, w których łupem padały m.in. maszyny do produkcji papierosów, tytoń i wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani są członkami tzw. bojówki jednego z klubów piłki nożnej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Krajowa. Sąd podjął decyzje o tymczasowych aresztowaniach.

Funkcjonariusze  z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Łódzkiego Wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.  W jej skład wchodzą głównie członkowie bojówki jednego z łódzkich klubów sportowych. Swoją działalnością objęła województwo łódzkie, ale także inne miejsca na terenie Polski.  Podejrzani mają na swoim kryminalnym koncie rozboje, kradzieże i kradzieże z włamaniem do fabryk i magazynów z nielegalnymi papierosami oraz komponentami do ich produkcji. Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na dalszy rozwój sprawy.

Na podstawie wydanych przez prokuraturę postanowień, na terenie Łodzi, Pabianic i województwa mazowieckiego doszło do kolejnych zatrzymań z udziałem policyjnym kontrterrorystów. Grupy funkcjonariuszy dotarły  jednocześnie pod kilkanaście wytypowanych adresów. Do policyjnego aresztu trafili zaskoczenie pseudokibice w wieku od 28 do 41 lat. Podczas przeszukań kryminalni zabezpieczyli m.in. paralizator, zagłuszarki sygnału GPS, maczetę i pojemniki z gazem pieprzowym.

Po przedstawieniu zarzutów, za które grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności, sąd na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu podejrzanych.

(KWP w Łodzi / kp)

 

  • zatrzymany prowadzony na dziedzińcu komendy przez policjanta po cywilnego
  • zabezpieczone przedmioty m.on. gaz, paralizator, telefony, krótkofalówki, pieniądze
  • zatrzymany  mężczyzna leży na ziemi, jest skuty w kajdanki , ma na sobie tylko bieliznę
  • zatrzymany mężczyzna lezy na ziemi
Powrót na górę strony