Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie to nie gra komputerowa - nie daje drugiej szansy

Data publikacji 06.06.2022

Pasja jaką są motocykle, zaraziła już wielu. Ale pochłonęła też wiele żyć. Policjanci w nowym klipie przypominają, żeby jazda motocyklem była powiązana z rozwagą, odpowiedzialnością i wyobraźnią. Lubuscy stróże prawa zrobią wszystko, aby każdy miłośnik dwóch kółek był bezpieczny i po sezonie zaparkował swój motocykl w garażu.

Sezon motocyklowy  w pełni. Oficjalnie rozpoczął się na początku kwietnia. Ale rosnący wciąż słupek rtęci i świetne warunki sprawiają, że ryk motocyklowych silników słychać coraz częściej. Co zrobić, by pasja związana z jazdą na motocyklu była bezpieczna? Przypominają o tym bardzo symptomatycznie w najnowszym klipie lubuscy policjanci. Przede wszystkim sprawić, aby znane na ogół zasady bezpieczeństwa były wdrożone w życie. Aby przewidywać, że życie na drodze można stracić nie tylko przez swój błąd, ale także przez innego uczestnika ruchu drogowego. Niemniej od samych siebie powinniśmy zacząć. Rozwaga, odpowiedzialność i wyobraźnia to nieodzowne cechy miłośnika dwóch kółek.

Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Niestety wypadki z udziałem motocyklistów często kończą się tragicznie. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Przez kilka najbliższych miesięcy policyjne patrole będą zwracać uwagę na jazdę motocyklistów, ale także zachowanie kierowców wobec nich. W tym roku doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. W ostatnich trzech latach lubuskie drogi w 177 wypadkach pochłonęły już życie 15 motocyklistów, a 167 zostało rannych. Policjanci będą pracować na drogach, by było o wiele bezpieczniej. Niemniej dużo zależy od samych miłośników jednośladów. Bądźcie ostrożni, rozważni i bezpieczni. Szerokości!

 

podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

video: młodszy aspirant Mateusz Sławek, starszy sierżant Karol Florczak

 

 

  • Motocyklista jedzie po drodze
  • Motocyklista wchodzi do garażu
  • Motocyklista rusza w trasę
  • Motocykl po wypadku leżący w trawie
  • Policjanci na motocyklach jadą po drodze
  • Policjanci na motocyklach jadą po drodze
  • Kask policjanta na motocyklu a w tle kontrola drogowa
  • Policjanci na motocyklach jadą po drodze
  • Policjanci na motocyklach jadą po drodze

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony