Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali pasażera

Data publikacji 06.06.2022

Funkcjonariusze z Ursusa przeprowadzili skuteczną resuscytację krążeniowo - oddechową 23-latka. Ich błyskawiczna reakcja zapobiegła tragedii. Mężczyzna po odzyskaniu funkcji życiowych został przetransportowany karetką do szpitala, gdzie objęto go do dalszą opieką medyczną.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Ursus patrolując teren dzielnicy zauważyli na ul. Al. Jerozolimskie pojazd z włączonymi światłami awaryjnymi oraz kobietę, która na widok radiowozu wyszła na jezdnię i machała rękami. Policjanci po zatrzymaniu radiowozu spostrzegli na ulicy obok zatrzymanego samochodu leżącego mężczyznę. Kobieta przekazała, że w trakcie prowadzenia przez nią pojazdu, siedzący na miejscu pasażera kolega dostał drgawek i stracił przytomność.

Będący na miejscu funkcjonariusze stwierdzili brak tętna i oddechu u poszkodowanego. W związku z tym natychmiast podjęli czynności resuscytacyjne, a także wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Po około 15 minutach od rozpoczęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez funkcjonariuszy mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Po chwili na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia, która zabrała poszkodowanego mężczyznę do szpitala, gdzie został objęty dalszą opieką medyczną.

Pamiętajmy, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia wczesne rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego. Nie bójmy się pomagać.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony