Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Płońska zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków. Część z nich ukryta była w sejfie

Data publikacji 06.06.2022

Policjanci z płońskiej komendy zatrzymali 28- i 30-latka podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Na terenie warsztatu samochodowego należącego do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ponad 5 kg narkotyków, w tym amfetaminę, klefedron (4-CMC) i marihuanę. Decyzja sądu obaj mężczyźni trafili już na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Płońscy kryminalni na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej po raz kolejny dowiedli swojej skuteczności. Ustalili osoby mogące posiadać znaczne ilości narkotyków. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że środku odurzające i substancje psychotropowe mogą być przechowywane przez 28- i 30-latka, w jednym z warsztatów samochodowych mieszczących się na terenie powiatu płońskiego.

W czasie przeszukania namierzonego miejsca, w pomieszczeniu socjalnym funkcjonariusze znaleźli poukładane na łóżku, popakowane w hermetyczne torby, różne substancje - susz, proszek, kryształy, kilkaset pustych torebek z zapięciem strunowym i cztery elektroniczne wagi. Kolejne pakunki z narkotykami znajdowały się na stojącej obok szafce i w torbie sportowej. Na środku sprawdzanego przez policjantów pomieszczenia znajdował się stół, na którym leżały torebki z białym proszkiem i usypane były  tak zwane kreski. W kolejnym pomieszczeniu kryminalni znaleźli metalowy sejf. Po jego siłowym otwarciu, z wnętrza wyjęli dwie duże, hermetycznie zamknięte paczki z białym proszkiem.

Przebywający w tym czasie w warsztacie dwaj mężczyźni byli zaskoczeni akcją stróżów prawa. Obaj zostali zatrzymani.

Dzięki działaniom płońskich kryminalnych na rynek nie trafią znaczne ilości klefedronu (4-CMC), amfetaminy i marihuany. Łączna waga zabezpieczonych przez nich narkotyków to ponad 5,2 kg.

28- i 30-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony