Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany 52-latek podejrzany o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka

Data publikacji 06.06.2022

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy sieci ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP zatrzymali w Słupsku poszukiwanego 52- letniego mężczyznę, podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała i zabójstwo 4-miesięcznego dziecka, do którego doszło na terenie Niemiec w 2016 roku.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku współpracując z przedstawicielami policyjnej sieci współpracy międzynarodowej ENFAST, zbierali informacje o poszukiwanym mężczyźnie podejrzanym o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka.

Za mężczyzną policjanci z Niemiec w maju tego roku wydali Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec, bardzo często zmieniał też miejsca swojego przebywania. Policjanci z zespołu poszukiwań celowych dzięki bieżącej i dynamicznej wymianie informacji z Biurem Kryminalnym KGP ustalili, że 52-latek wrócił z Niemiec do Polski i z chwilą potwierdzenia właściwego adresu przygotowali akcję jego zatrzymania.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Słupska. 52- latek był zaskoczony interwencją nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

52-latek będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Niemiec.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony