Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust zatrzymany przy paczkomacie

Data publikacji 06.06.2022

29-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego został zatrzymany przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Głogowa. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa internetowego na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a dodatkowo odpowie za inne oszustwa, których dowody policjanci zgromadzili w trakcie postępowania. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

29-latek został zatrzymany w związku z oszustwem, do którego dopuścił się na początku czerwca 2022 roku. Sprawca wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku podczas próby odebrania zamówionego sprzętu komputerowego przy głogowskim paczkomacie. Mężczyzna włamał się na konto abonenckie należące do jednej z firm i podając się za jej pracownika wyłudził sprzęt komputerowy o wartości prawie 10 tysięcy złotych.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dokonania tego przestępstwa, a także wielu innych oszustw. Ponadto w miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili inne przedmioty pochodzące z przestępstw, których dopuścił się zatrzymany, a także zabezpieczyli substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy.

Śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony