Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci zatrzymani przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 06.06.2022

Wielokrotnie wrocławscy policjanci doprowadzili do udaremnienia nielegalnych prób przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej. W minioną niedzielę mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali obywatela Turcji, który przewoził nielegalnych imigrantów. Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Policjanci z wrocławskiej drogówki oraz Wydziału Prewencji i Patrolowego interweniowali w minioną niedzielę na jednym z parkingów w Kątach Wrocławskich. W naczepie pojazdu ciężarowego, którym kierował 34-letni obywatel Turcji, ujawniono 6 ukrywających się mężczyzn. Szybko okazało się, że przebywają nielegalnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Dalsze ustalenia mundurowych potwierdziły, że prawdopodobnie pochodzą oni z Afganistanu i Pakistanu. Nielegalni imigranci oraz 34-letni kierowca trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie przekazani zostali funkcjonariuszom Straży Granicznej. To oni teraz będą wykonywać dalsze czynności z ich udziałem.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

  • auto ciężarowe i policyjny radiowóz
  • część załadunkowa ciężarówki
  • zatrzymani imigranci
  • zatrzymani imigranci i policjant
Powrót na górę strony