Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dębnowscy policjanci odnaleźli zaginionego starszego mężczyznę

Data publikacji 06.06.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dębnie podczas pełnienia służby odnaleźli starszego mężczyznę. 78-latek wyszedł z domu, a zaniepokojona rodzina nie mogła się z nim skontaktować, Po sprawdzeniu pobliskiego terenu funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi szukanego mężczyzny. Senior szedł drogą w kierunku miejsca zamieszkania. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Dębnowscy policjanci otrzymali informację, że po terenie miasta Dębna ma przemieszczać się starszy mężczyzna, dziwnie się zachowujący. Według zgłoszenia starszy mężczyzna miał być zdezorientowany i szukać drogi do swojego miejsca zamieszkania.  

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań starszego mężczyzny, a historia ta zakończyła się szczęśliwie już po kilku chwilach. Funkcjonariusze, przejeżdżając jedną z dróg (Namyślin - Kaleńsko), zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. W rozmowie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyszedł dzień wcześniej z domu, stracił orientację i się zagubił. Według niego całą noc miał błąkać się po lesie. Mundurowi po sprawdzeniu ustalili, że mężczyzna to 78-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą, który w przeszłości mieszkał w okolicy Dębna.

Odnaleziony senior nie potrafił logicznie wyjaśnić, w jaki sposób dotarł do Dębna. Oświadczył, że czasami ma zaniki pamięci i nie pamięta wielu sytuacji ze swojego życia. Pomimo że z mężczyzną był utrudniony kontakt, nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci zaopiekowali się nim i już po chwili mogli przekazać go rodzinie.

Policjanci apelują, aby widząc osobę starszą, zagubioną często ubraną nieadekwatnie do warunków pogodowych- reagować. Pozostawienie bez reakcji, a także bez opieki osób starszych i schorowanych może stworzyć realne zagrożenie dla czyjegoś zdrowia, a nawet życia.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony