Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali 60. Małopolski Wyścig Górski

Data publikacji 06.06.2022

W 3 - 5 czerwca br. na drogach województwa małopolskiego zorganizowano 60. Małopolski Wyścig Górski. Kolarze biorący udział w tej międzynarodowej imprezie przejechali ponad 400 kilometrów przez gminę miejską Kraków oraz powiaty wielicki, myślenicki, bocheński, limanowski, nowotarski oraz nowosądecki. W czasie wyścigu policjanci z miejscowych komend wspierani przez mundurowych z komendy wojewódzkiej zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego wystartowało 180 zawodników z 30 polskich i zagranicznych grup kolarskich. Etap I na trasie z Wieliczki do Myślenic odbył się 3 czerwca br. Przejazd na trasie Wieliczka Solne Miasto-Myślenice Góra Chełm zabezpieczało ponad 70 policjantów, w tym policyjni motocykliści. II etap 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego w sobotę, 4 czerwca br. rozpoczął się w Niepołomicach, a zakończył w Nowym Targu. Przejazd na trasie Niepołomice Zamek-Nowy Targ Rynek zabezpieczało prawie 150 policjantów. Etap III w dniu 5 czerwca wiódł z Jabłonki w powiecie nowotarskim do Przehyby w powiecie nowosądeckim. Przejazd tego etapu zabezpieczało 80 policjantów. 

Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, umundurowani policjanci wstrzymywali ruch pojazdów i kierowali nim.

Małopolski Wyścigu Górski przebiegł bezpiecznie, a podczas zabezpieczenia tego sportowego wydarzenia policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa.  

(KWP w Krakowie / mw)
 

  • Policjanci na motocyklach i radiowozy na poboczu
  • jadący zawodnicy, obok policyjny radiowóz
  • policjanci na motocyklach
  • policyjny radiowóz, za nim kolarze i inne samochody
  • Radiowóz policyjny z czerwoną chorągiewką
  • umundurowany policjant ruchu drogowego, obok przejeżdżający przez rondo kolarze
Powrót na górę strony