Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatka zażyła leki antydepresyjne. Na szczęście policjanci zdążyli na czas, aby ją uratować

Data publikacji 07.06.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymali informację, że 16-latka zażyła dużą dawkę leków antydepresyjnych i poszła do parku, aby się tam samookaleczć. Policjanci odnaleźli nastolatkę i udzielić jej pomocy.

Do zdarzenia doszło 06 czerwca około godziny 13:30. Policjanci z Myśliborza uzyskali informację, że nieletnia mieszkanka tej miejscowości najprawdopodobniej zażyła leki antydepresyjne i wyszła z mieszkania, chcąc się samookaleczyć. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca, gdzie nastolatka może się znajdować. Sprawdzali okoliczne ulice, chcąc jak najszybciej udzielić  16-latce pomocy. W trakcie sprawdzania  terenu miasta uzyskali informację, że dziewczyna może przebywać w jednym z parków na terenie Myśliborza. Patrol szybko dotarł do kompleksu parkowego i rozpoczął poszukiwania nastolatki. Policjanci zauważyli 16-latkę leżącą na ziemi.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczyna cały czas była przytomna, miała rany na przedramieniu. Obok niej funkcjonariusze znaleźli opakowania po lekarstwach oraz żyletkę.  Nastolatka  została przewieziona do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz bardzo dobrej orientacji w terenie dziewczyna  została odnaleziona i w porę udzielono jej pomocy.

O całej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd, który podejmie odpowiednie działania w tej sprawie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony