Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 07.06.2022

Funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Darłowie w czasie wolnym od służby zatrzymała kierującego oplem vivaro. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Darłowie w czasie wolnym od służby przebywała akurat na terenie jednej ze stacji paliw, gdy dostrzegła kierującego oplem vivaro, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący stwarzał ogromne zagrożenia na drodze.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji policjantka zadziałała błyskawicznie. Wykorzystując dogodny moment zatrzymała kierującego, następnie wyłączyła silnik samochodu i wydała mężczyźnie polecenie zachowania zgodnego z prawem. Stan kierującego wyraźnie wskazywał na to, że jest pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to badanie wykonane przez wezwany wcześniej patrol ruchu drogowego. Pierwsze sprawdzenie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz o losie 58-latka zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy!!!!

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w znacznym stopniu wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdą sytuację, kiedy sposób jazdy innego kierującego może stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, należy zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony