Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony we Francji kamper odnaleziony na posesji pod Warszawą

Data publikacji 08.06.2022

Za paserstwo odpowie mężczyzna zatrzymany przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. Na należącej do niego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli skradzionego w 2020 roku na terenie Francji kampera marki Citroen Sunlight o wartości 300 tysięcy złotych. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznej samochodówki ustalili, że na jednej z posesji w miejscowości Pasek może być przechowywany kamper z przerobionymi oznaczeniami identyfikacyjnymi.

Po przybyciu na miejsce właściciel posesji przekazał funkcjonariuszom, że umieścił na ogrodzeniu ogłoszenie o możliwości wynajęcia lokalu usługowego. Wtedy zgłosił się do niego mężczyzna zainteresowany zaparkowaniem na posesji przez okres 2 miesięcy kampera. Po czym jeszcze tego samego dnia przyjechał tym pojazdem, zaparkował go i owinął plandeką.

Biegły z zakresu identyfikacji oznaczeń po sprawdzeniu pojazdu stwierdził,  że w kamperze została uszkodzona stacyjka, jak również nie ma wkładek do zamków. Dalsza weryfikacja wykazała, że w pojeździe została zamontowana metalowa nakładka z fałszywym numerem nadwozia, pod którą widniał pierwotny numer nadwozia. Wtedy okazało się, że samochód jest poszukiwany przez francuską Policję od 11 czerwca 2020 roku.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że tablice rejestracyjne są duplikatami tablic rejestracyjnych i pierwotnie były przypisane do innego pojazdu typu kamper. Okazało się również, że znaki homologacyjne mają odmienną barwę czcionki i zostały nieprawidłowo naniesione na tablice.

Historia przedstawiona przez właściciela posesji nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

(KSP / mw)

  • kamper - widok z boku
  • kamper - widok z przodu
  • kamper - widok z tyłu
Powrót na górę strony